Odklad daňového přiznání, odklad daně, odklad platby daně z příjmu, odklad podání

facebook Sdílet na FACEBOOK   skype Volejte zdarma na Skype   Tax Deferral

Odklad daňového přiznání

pro firmy a živnostníky
DPPO a DPFO za rok 2024
od daňového poradce on-line již za 1.800 Kč bez DPH do 15 minut

Odklad daňového přiznání

 

Odklad daňového přiznání - užitečné informace

Přemýšlíte o způsobu odložení daňového přiznání? Každý podnikatel (neboli fyzická osoba i společnost) má povinnost do tří měsíců po uplynutí zdaňovacího období podat daňové přiznání, tj. letos tato doba je do 1. dubna 2021. Pokud vám podává daňové přiznání daňový poradce, je tento termín do šesti měsíců od uplynutí zdaňovacího období, tedy do 1. července 2021. Pokud však podáte daňové přiznání pozdě, finanční úřad vám může navýšit daň až o 10 % a pokud zapomenete podat přiznání, můžete dostat velmi vysokou pokutu. Nestíháte-li však opravdu včas podaní daňové přiznání, nezoufejte, máme pro vás tipy jak vše vyřešit.
V této situaci můžete využít služeb daňových poradců, kdy se termín prodlužuje až na 1. července 2020. Tato možnost je bohužel finančně náročnější. Druhou a finančně přijatelnější možností je požádat finanční úřad o odklad daňového přiznání a to až o tři měsíce. Odklad daňového přiznání se obecně týká přiznání k dani z příjmů fyzických osob a přiznání k dani z příjmů právnických osob. Tato žádost je také zpoplatněna, ale podstatně nižší částkou. Samotnou žádost o odklad daňového přiznání je nutné podat do 1. dubna datovou schránkou příslušnému Finančnímu úřadu.

Odklad daňového přiznání - rady a tipy pro Vás

Postup žádosti o odklad daňového přiznání je následující. Nejdříve je třeba požádat o odklad daňového přiznání finanční úřad a to do 1. dubna. O tom, zda bude žádost kladně vyřízena, rozhoduje finanční úřad. Avšak finanční úřad většinou odklad daňového přiznání povolí jen ze závažných důvodů, tedy těch, které jste nemohli nijak ovlivnit ani očekávat. Většinou se jedná o vaše závažné onemocnění v posledních dvou týdnech nebo požár či záplavu domu. Pokud uvedete do žádosti důvod, že nestíháte, nečekejte, že bude vaše žádost kladně vyřízena. Přinejmenším však dostanete alespoň určitý odklad daňového přiznání do data, než vám přijde rozhodnutí úřadu.
Za žádost je třeba zaplatit finanční částku cca. 300 Kč. Pokud chcete, aby za vás vše vyřídil někdo jiný, a vy jste se nemuseli starat o termíny, využijte služeb daňových poradců.

Odklad daně z příjmu - co v případě nedostatku financí?

Pokud nemáte dostatečné finance na zaplacení daně, můžete podat žádost o posečkání daně nebo žádost o zaplacení ve splátkách. Vše musíte znovu zdůvodnit a žádost odeslat do 1. dubna.
Samotné daně je třeba zaplatit ve stejném termínu jako podání daňového přiznání. Zaplatit daně můžete osobně na pokladně finančního úřadu nebo převodem na účet finančního úřadu, avšak peníze musí na účet přijít včas.

Mapa stránek | Všeobecné podmínky | Seznam českých a slovenských internetových stránek | CZIN.eu | Katalog-odkazů.cz | Katalog-www-stranek.cz | ONLINE-ONLINE.cz
Katalog odkazů.net | SeoLink.cz | PR Články | TOPLINKs.CZ |
Copyright odkladdanovehopriznani.cz © 2024
Ochranné známky nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.ostatní partneři >>